W piątek 08.05 w Czarnej Dąbrówce odbył się czwórbój lekkoatletyczny, w którym rywalizowały szkoły z Czarnej Dąbrówki, Rokit, Jasienia oraz oczywiście z Nożyna.
Uczniowie mierzyli się w czterech konkurencjach: dwóch biegowych – biegu na 60 m oraz biegu długim (600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy) – a także w dwóch konkurencjach technicznych: rzucie piłeczką palantową i skoku w dal.
Rywalizacja była niezwykle emocjonująca, ponieważ po każdej konkurencji na bieżąco podliczano punkty drużynowe. Do samego końca nie było wiadomo, która szkoła stanie na najwyższym stopniu podium.
Choć walka była bardzo wyrównana, dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły 2. miejsce, natomiast chłopcy zajęli 3. miejsce.
Ogromny sukces odniósł również uczeń naszej szkoły – Wiktor Bronk, który zdobył największą liczbę punktów w kategorii chłopców.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę, zaangażowanie i walkę do końca. Trenujemy dalej i wierzymy, że w przyszłym roku to właśnie nasza szkoła stanie na najwyższym miejscu podium!
https://sp.nozyno.pl/uczniowski-ks/czworboj-lekkoatletyczny#sigProId029908c930











