30 kwietnia 2026 roku cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zgromadziła się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – wyjątkowego dokumentu, który na zawsze odmienił losy naszego narodu i stał się symbolem wolności, mądrości oraz odpowiedzialności za wspólne dobro.
Podczas części artystycznej przenieśliśmy się w czasie, przywołując postacie twórców Konstytucji – ludzi odważnych, wyprzedzających swoją epokę, którzy mieli wizję nowoczesnego państwa. To oni ustanowili prawo podkreślające, że każdy obywatel jest ważny, a władza powinna służyć społeczeństwu. Ich dzieło stało się fundamentem idei wolnej i sprawiedliwej Polski.
Dziedzictwo Konstytucji 3 Maja wciąż żyje i znajduje odzwierciedlenie w codziennym życiu całej naszej społeczności szkolnej.
https://sp.nozyno.pl/uroczystosci/niech-zyje-polska-wiwat-konstytucja#sigProId8f8e34ddaf











